Události

15 min. 24. 5. 2019

Fotogalerie: Výroční zasedání Komory svěřenských poradců a správců ČR

V uplynulém měsíci, 24.4.2019 proběhlo další výroční zasedání Komory svěřenských poradců a správců ČR které bylo součástí konference Trust Community 2019. Zasedání komory byli přítomní i pozvaní hosté, kteří tak měli možnost zažít jedinečnou atmosféru této akce. Program konference řešil i některá aktuální společenská témata. Jako řečníci konference vystoupili odborníci na kyberbezpečnost, filantropii, daně či pojištění profesní odpovědnosti.

9 min. 7. 5. 2019

Tisková zpráva: Jen 10 bank v Česku zakládá účty svěřenským fondům. Zbytku bankovních domů ujíždí vlak.

Za posledních pět let v České republice výrazně narostl zájem o svěřenské fondy. Při zakládání nového trustu je nutné otevřít i bankovní účet. Některé banky ale stále nejsou na průmysl svěřenských fondů připravené a žádosti klientů odmítají. Z unikátního průzkumu, který pro Komoru svěřenských poradců a správců ČR zpracovala společnost Svěřenská správa, s.r.o., vyplynulo, že bankovní účet pro trust dnes v České republice zakládá pouze 10 ze 37 bank.

2 min. 27. 2. 2019

Další certifikační kurz Trust management je úspěšně za námi, gratulujeme jeho absolventům.

Další z certifikačních kurzů, které jsme pro letošní rok ve spolupráci se Svěřenskou správou s.r.o. připravili, proběhl v termínu 21-22. února. Struktura i obsah certifikačního kurzu Trust Management je v souladu s osnovou vzdělání STEP, které je celosvětově uznáváno jako základní kvalifikační kritérium pro pracovníky v trustovém průmyslu.

5 min. 20. 2. 2019

Rozhovor pana Pavla Koláře, generálního sekretáře KSPS ČR pro Český rozhlas.

Rozhovor Pavla Koláře, generálního sekretáře Komory svěřenských poradců a správců ČR pro Radiožurnál - Český rozhlas. Pavel Kolář odpovídal na otázky redaktorky ekonomického zpravodajství paní Barborou Kladivovou, které se týkaly nárůstu počtu nově založených svěřenských fondů v ČR.

2 min. 4. 2. 2019

První letošní certifikační kurz Trust management je úspěšně za námi, zájem o profesní odbornost roste.

Tak, jak v České republice roste počet založených svěřenských fondů, zaznamenáváme i my zvýšený zájem o odborné informace a znalosti z oboru svěřenských fondů. A právě pro všechny, kdo se zajímají o výkon funkce svěřenského správce, ale i všem kdo chtějí poskytovat služby spojené s poradenstvím, zakládáním a správou svěřenských fondů, je určen certifikační kurz Trust Management.

7 min. 12. 12. 2018

Video: Mezinárodní konference Trust & Wealth Management 2018

Od pořádání konference Trust & Wealth Management 2018 uplynulo už 14 dní, a to je přesně ten správný čas si oživit vzpomínky na některá témata a řečníky. Pomůže vám v tom krátky video sestřih z celého dne. V tuto chvíli pro vás zpracováváme už jen záznamy přednášek všech řečníků, které vám v dohledné době poskytneme jako studiijní materiál pro vaše další vzdělávání.

3 min. 29. 11. 2018

Tisková zpráva: Budoucnost patří svěřenským fondům, shodli se finančníci v Praze. V Česku přibývá 150 trustů měsíčně.

Tisková zpráva – Odborníci na svěřenské fondy z České republiky, Švýcarska a Lichtenštejnska se sešli 28. listopadu v Praze, aby sdíleli své postřehy z oblasti trustů a správy rodinného majetku. Zájem o svěřenské fondy v Česku roste. Aktuálně jich je přes 1 200 a přibývá 100 až 200 nových trustů měsíčně.

5 min. 28. 11. 2018

Fotogalerie: Mezinárodní konference Trust & Wealth Management 2018

Celý trustový průmysl se setkal 28. listopadu v hotelu Grandior Prague na II. ročníku mezinárodní konference T&WM 2018. Počet účastníků napříč všemi souvisejícími profesemi nikoho nenechal na pochybách, že se svěřenské fondy stávají vyhledávaným způsobem správy majetku. Zde naleznete odkaz na galerii fotografií, které vám připomenou trochu emocí z celé akce.

3 min. 4. 10. 2018

Tisková zpráva: Odborníci na svěřenské fondy míří do Prahy. O svůj příběh se podělí i textař a podnikatel Michal Horáček

Před čtyřmi roky vznikly v České republice první svěřenské fondy. Dnes je jich téměř tisícovka a sdružují majetek za desítky miliard korun. Nový segment ve finančním průmyslu má za sebou fázi legislativního experimentu a nyní se utváří praxe.

5 min. 23. 7. 2018

Tisková zpráva: V rejstříku je 613 svěřenských fondů. Část trustů povinnou registraci nezvládla a hrozí jim likvidace.

Svěřenské fondy nyní vznikají podle nových pravidel až zápisem do evidence, kterou vedou rejstříkové soudy. Dříve založené fondy měly povinnost registrovat se do 1. 7. 2018. Řada z nich evidenční povinnost nesplnila a hrozí jim likvidace.

3 min. 19. 6. 2018

Oznámení o zaslání dotazů na Finanční analytický úřad

Komora svěřenských poradců a správců České republiky má několik hlavních cílů, mezi které patří i ochrana a garance kvality služeb poskytovaných svěřenskými správci a poradci.

8 min. 15. 5. 2018

Tisková zpráva: Komora svěřenských poradců a správců má nového Generálního sekretáře.

Představenstvo Komory svěřenských poradců a správců jmenovalo na svém zahajovacím zasedání nového Generálního sekretáře. Stal se jím Pavel Kolář, který bude mít na starosti plnění cílů komory, organizaci odborných akcí i finanční plánování.

3 min. 1. 5. 2018

Rozhovor KSPS ČR pro Radiožurnál - Český rozhlas

Rozhovor o evidenci svěřenských fondů s redaktorkou ekonomického zpravodajství paní Barborou Kladivovou a Generálním sekretářem KSPS ČR Pavlem Kolářem pro Radiožurnál - Český rozhlas.

5 min. 24. 10. 2017

Tisková zpráva: Trusty a správa bohatství mají velký potenciál, shodli se finančníci v Praze.

Stali jsme se odborným garantem první mezinárodní konferenci na téma Svěřenské fondy a Wealth Management v ČR. Na tomto kongresu vystoupili zahraniční a čeští experti na oblast svěřenských fondů a správu bohatství.

10 min. 1. 3. 2017

Dne 1. 3. 2017 zahájila činnost Komora svěřenských poradců a správců ČR

Největší samoregulační profesní organizace zaštítí nově vznikající obor, podpoří rozvoj svěřenské profese a budování důvěry institutu svěřenského fondu v České republice.

10 min. 8. 2. 2017

Pořádali jsme první konferenci o svěřenských fondech v ČR

Na první odborné konferenci k tématu svěřenských fondů vystoupilo 6 odborníků a zúčastnilo se jí přes 40 svěřenských poradců a správců.Trh svěřenských fondů v České republice skýtá příležitosti za miliardy korun. Ke konci roku 2016 bylo založeno 279 svěřenských fondů.

5 min. 1. 1. 2017

Tisková zpráva: Finanční poradci a manažeři ve svěřenských fondech tápou.

Ačkoli si 63 procent odborníků z řad finančních poradců a manažerů poradenských firem myslí, že umí vysvětlit podstatu svěřenských fondů, nedokážou vždy přesně definovat jejich hlavní znaky nebo životní situace, v nichž pomáhají. Vyplynulo to z průzkumu, který si ve třetím kvartále letošního roku nechala zpracovat společnost Svěřenská správa s.r.o.

1 min. 4. 12. 2016

Stali jsme se odborným garantem tématu svěřenských fondů na konferenci FINfest.

Konferencí FINfest jsme zakončili úspěšnou řadu našich přednášek, workshopů a seminářů, které se konaly v rámci konferenčních programů v ČR. FINfest byl v pořadí čtvrtou akcí této velikosti, které jsme se v roce 2016 účastnili a dělali osvětu u odborné veřejnosti.

5 min. 5. 10. 2016

Jaký byl první odborný seminář svěřenské fondy a jejich uplatnění v praxi?

V Pražském hotelu Angelis se 5.10. 2016 uskutečnil první odborný seminář na téma svěřenské fondy a jejich uplatnění v praxi. Na akci se přihlásilo 20 účastníků převážně z oboru finančního poradenství, pro které byly připraveny 3 tématické bloky s hlavním tématem „Aktuální stav trhu svěřenských fondů a jejich využití v praxi“.

2 min. 30. 8. 2016

Jak proběhlo seznamování účastníků konference Telefonujte chytře se svěřenskými fondy?

270 účastníků, 8 přednášejících, 10 témat a společnost Svěřenská správa, která seznamovala účastníky se svěřenskými fondy. To je bilance úspěšné konference, kterou 30.8. 2016 uspořádal pod názvem Telefonujte chytře Miroslav Princ a Call Smartly.

Partneři

Promluvte si s odborníkem

Vyberte si v rejstříku některého
z odborníků a navažte s ním komunikaci

Vyhledat

Odpověď do 24 hodin

Získejte bezplatné odpovědi
na své otázky od odborníků

zeptejte se

Podpora

Nevíte jak si vybrat
nejvhodnějšího odborníka?
Máte další dotazy?

+420 604 722 205