Události

12 min. 19. 10. 2020

Tisková zpráva: ČNB udělila společnosti Invest & Property Consulting a.s. pokutu a potvrdila podezření na neoprávněné kolektivní investování.

V kauze společnosti Invest & Property Consulting a.s. (IPC) padlo první rozhodnutí České národní banky. ČNB ve svém rozhodnutí potvrdila podezření, že činnost společnosti IPC vykazuje znaky neoprávněného kolektivního investování, a za nedodání podkladů k objasnění skutečností jí udělila pokutu.

1 min. 8. 1. 2020

KSPS ČR reaguje na stanovisko ČUZK k zápisu údaje o zakladateli svěřenského fondu do katastru nemovitostí a zasílá podnět na Ministerstvo spravedlnost ČR.

KSPS ČR nesouhlasí se současnou úpravou katastrálního zákona, konkrétně ustanovením § 15 odst. 2, a to na základě zmocnění obsaženého v § 66 odst. 1 písm. b), která požaduje (veřejný) zápis zakladatele do listu vlastnictví v části D. Z tohoto důvodu jsme dne 07.01.2020 podali podnět na oddělení civilního práva hmotného legislativního odboru Ministerstvo spravedlnosti České republiky.

2 min. 16. 12. 2019

Tisková zpráva: KSPS ČR reprezentovala ČR při hodnocení svěřenského průmyslu ze strany Evropské komise.

KSPS ČR jako jediná profesní organizace zastupovala 13. prosince 2019 v prostorách Ministerstva financí svěřenský průmysl při hodnocení České republiky ze strany Evropské komise.

3 min. 22. 11. 2019

Tisková zpráva: 30 let od Sametové revoluce: České firmy pálí otázka nástupnictví. 70 % majetku se ztrácí už v druhé generaci

Otcové zakladatelé, kteří v devadesátých letech vybudovali prosperující firmy a rodinné podniky, dnes stojí před otázkou nástupnictví. Předání firmy nové generaci je složitý proces, do něhož často vstupují emoce. V rukou druhé generace se ztrácí až 70 % majetku. Za většinu ztrát rodinného

3 min. 15. 10. 2019

Tisková zpráva: Ve správě rodinného majetku chybujeme. Experti poradí, jak uchovat bohatství i pro další generace

I přes nástrahy moderních ekonomik leží největší riziko ztráty majetku v samotných rodinách. Statistiky stále překvapují tím, že za až 90 % ztrát rodinného bohatství mohou vnitřní konflikty nebo problematické chování členů rodiny.

3 min. 2. 9. 2019

Certifikační kurz Trust Management má své další absolventy.

Komora svěřenských poradců a správců ČR zrealizovala v první polovině letošního roku další certifikační kurzy Trust Management. Je zřejmé, že institut svěřenských fondů si našel v oblasti správy cizího majetku své pevné místo. Svědčí o tom i narůstající zájem o vzdělání v tomto oboru, a to nejenom z řad obdorníků ale i z řad široké veřejnosti.

4 min. 7. 8. 2019

Otevřeli jsme nový Akcelerátor. V roce 2019 se zaměří na podporu veřejně prospěšných svěřenských fondů pro charitativní účely.

Komora svěřenských poradců a správců ČR zahájila 31.07.2019 činnost nového Akcelerátoru, který je určen všem členům KSPS ČR napříč profesními obory, kteří chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti v oboru svěřenských fondů. První projekt, který je prostřednictvím Akcelerátoru KSPS ČR v roce 2019 realizován, je založení několika veřejně prospěšných svěřenských fondů pro charitativní účely.

1 min. 1. 8. 2019

Pořádáme III. ročník konference Trust & Wealth Management. Nosným tématem tohoto ročníku je správa rodinného majetku.

Od dnešního dne si můžete rezervovat své místo a kupovat vstupenky. I v tomto roce vám nabídneme nejvýraznější české a zahraniční oborové experty a známé osobnosti, které spojuje téma plánování bohatství a správy majetku.

3 min. 8. 7. 2019

Tiskové prohlášení: Reakce Komory svěřenských poradců a správců ČR na článek v časopise PROFI Poradenství & Finance

Praha, 8. 7. 2019 – Komora svěřenských poradců a správců České republiky, z. s., (KSPS ČR) reaguje na článek „IPC – podezřelý byznys plný otazníků“, který vyšel v časopise PROFI Poradenství & Finance 6-7/2019 a byl publikován i na serverech investujeme.cz a finsider.cz.

3 min. 29. 5. 2019

Stanovisko KSPS ČR k veřejnému sdělení o svěřenských fondech na konferenci FINfest.

Jménem Komory svěřenských poradců a správců ČR reagujeme na veřejné vystoupení pana Ondřeje Záruby a Martina Dočekala, které proběhlo dne 14.5.2019 na konferenci FINfest. Z pohledu naší profesní obce se oba pánové v průběhu svého vystoupení dopustili zavádějících a nepřesných informací o svěřenských fondech. Jejich veřejné sdělení bylo neodborné s emocionálním podtextem a mělo spíše charakter poplašné zprávy, což nás i některé návštěvníky konference FINfest znepokojilo. Jako organizace zajišťující osvětu i

15 min. 24. 5. 2019

Fotogalerie: Výroční zasedání Komory svěřenských poradců a správců ČR

V uplynulém měsíci, 24.4.2019 proběhlo další výroční zasedání Komory svěřenských poradců a správců ČR které bylo součástí konference Trust Community 2019. Zasedání komory byli přítomní i pozvaní hosté, kteří tak měli možnost zažít jedinečnou atmosféru této akce. Program konference řešil i některá aktuální společenská témata. Jako řečníci konference vystoupili odborníci na kyberbezpečnost, filantropii, daně či pojištění profesní odpovědnosti.

9 min. 7. 5. 2019

Tisková zpráva: Jen 10 bank v Česku zakládá účty svěřenským fondům. Zbytku bankovních domů ujíždí vlak.

Za posledních pět let v České republice výrazně narostl zájem o svěřenské fondy. Při zakládání nového trustu je nutné otevřít i bankovní účet. Některé banky ale stále nejsou na průmysl svěřenských fondů připravené a žádosti klientů odmítají. Z unikátního průzkumu, který pro Komoru svěřenských poradců a správců ČR zpracovala společnost Svěřenská správa, s.r.o., vyplynulo, že bankovní účet pro trust dnes v České republice zakládá pouze 10 ze 37 bank.

2 min. 27. 2. 2019

Další certifikační kurz Trust management je úspěšně za námi, gratulujeme jeho absolventům.

Další z certifikačních kurzů, které jsme pro letošní rok ve spolupráci se Svěřenskou správou s.r.o. připravili, proběhl v termínu 21-22. února. Struktura i obsah certifikačního kurzu Trust Management je v souladu s osnovou vzdělání STEP, které je celosvětově uznáváno jako základní kvalifikační kritérium pro pracovníky v trustovém průmyslu.

5 min. 20. 2. 2019

Rozhovor pana Pavla Koláře, generálního sekretáře KSPS ČR pro Český rozhlas.

Rozhovor Pavla Koláře, generálního sekretáře Komory svěřenských poradců a správců ČR pro Radiožurnál - Český rozhlas. Pavel Kolář odpovídal na otázky redaktorky ekonomického zpravodajství paní Barborou Kladivovou, které se týkaly nárůstu počtu nově založených svěřenských fondů v ČR.

2 min. 4. 2. 2019

První letošní certifikační kurz Trust management je úspěšně za námi, zájem o profesní odbornost roste.

Tak, jak v České republice roste počet založených svěřenských fondů, zaznamenáváme i my zvýšený zájem o odborné informace a znalosti z oboru svěřenských fondů. A právě pro všechny, kdo se zajímají o výkon funkce svěřenského správce, ale i všem kdo chtějí poskytovat služby spojené s poradenstvím, zakládáním a správou svěřenských fondů, je určen certifikační kurz Trust Management.

7 min. 12. 12. 2018

Video: Mezinárodní konference Trust & Wealth Management 2018

Od pořádání konference Trust & Wealth Management 2018 uplynulo už 14 dní, a to je přesně ten správný čas si oživit vzpomínky na některá témata a řečníky. Pomůže vám v tom krátky video sestřih z celého dne. V tuto chvíli pro vás zpracováváme už jen záznamy přednášek všech řečníků, které vám v dohledné době poskytneme jako studiijní materiál pro vaše další vzdělávání.

3 min. 29. 11. 2018

Tisková zpráva: Budoucnost patří svěřenským fondům, shodli se finančníci v Praze. V Česku přibývá 150 trustů měsíčně.

Tisková zpráva – Odborníci na svěřenské fondy z České republiky, Švýcarska a Lichtenštejnska se sešli 28. listopadu v Praze, aby sdíleli své postřehy z oblasti trustů a správy rodinného majetku. Zájem o svěřenské fondy v Česku roste. Aktuálně jich je přes 1 200 a přibývá 100 až 200 nových trustů měsíčně.

5 min. 28. 11. 2018

Fotogalerie: Mezinárodní konference Trust & Wealth Management 2018

Celý trustový průmysl se setkal 28. listopadu v hotelu Grandior Prague na II. ročníku mezinárodní konference T&WM 2018. Počet účastníků napříč všemi souvisejícími profesemi nikoho nenechal na pochybách, že se svěřenské fondy stávají vyhledávaným způsobem správy majetku. Zde naleznete odkaz na galerii fotografií, které vám připomenou trochu emocí z celé akce.

3 min. 4. 10. 2018

Tisková zpráva: Odborníci na svěřenské fondy míří do Prahy. O svůj příběh se podělí i textař a podnikatel Michal Horáček

Před čtyřmi roky vznikly v České republice první svěřenské fondy. Dnes je jich téměř tisícovka a sdružují majetek za desítky miliard korun. Nový segment ve finančním průmyslu má za sebou fázi legislativního experimentu a nyní se utváří praxe.

5 min. 23. 7. 2018

Tisková zpráva: V rejstříku je 613 svěřenských fondů. Část trustů povinnou registraci nezvládla a hrozí jim likvidace.

Svěřenské fondy nyní vznikají podle nových pravidel až zápisem do evidence, kterou vedou rejstříkové soudy. Dříve založené fondy měly povinnost registrovat se do 1. 7. 2018. Řada z nich evidenční povinnost nesplnila a hrozí jim likvidace.

Partneři

Promluvte si s odborníkem

Vyberte si v rejstříku některého
z odborníků a navažte s ním komunikaci

Vyhledat

Odpověď do 24 hodin

Získejte bezplatné odpovědi
na své otázky od odborníků

zeptejte se

Podpora

Nevíte jak si vybrat
nejvhodnějšího odborníka?
Máte další dotazy?

+420 604 722 205